Uczta w ogrodzie plebanijnym – radość dzieci i LSO

Ostatni dzień czerwca, a zarazem pierwszy dzień wakacji – w którym LITURGICZNA SŁUŻBA OŁTARZA, ale także i dzieci wraz z rodzicami z naszej wspólnoty zgromadzili się licznie na uroczystej Mszy Świętej o godz. 18:00 w naszej Świątyni, która była wyrazem wdzięczności Bogu za to, że jesteśmy razem, że są ludzie, którzy są gotowi służyć Bogu zawsze, każdego dnia. Podczas homilii ks. Marek podziękował za to, że są jeszcze młodzi ludzie żyjący dla Chrystusa.

Zaraz po Mszy Świętej przenieśliśmy się na teren plebanii na wcześniej zaplanowanego grilla i tam już dosłownie poczuliśmy się jedną, wielką, kochającą się rodziną. Śpiewając razem z dziećmi przy akompaniamencie naszego Wikariusza spędziliśmy czas w miłej, rodzinnej atmosferze. Najmłodsi byli zachwyceni zabawą z Księdzem, którego nie odstępowali na krok. Najważniejsze jest to, że byliśmy razem, odczuliśmy miłość wspólnoty, a uśmiech i zadowolenie na twarzy dzieci były potwierdzeniem tego, że jesteśmy kochającą się rodziną.

20140630_195942Ks. Marek podczas spotkania dla najmłodszych stał się wspaniałym tatusiem, bez którego nie mogli żyć nawet przez chwilę. Gra na akordeonie wprowadziła nas w niesamowity klimat, dodatkowo muzyka i śpiew towarzyszyły nam podczas całego spotkania. Chętnie włączaliśmy się w każdą zabawę, a dzieci wykazały się ogromnym zaangażowaniem i odwagą rapując nawet cały utwór ,,Bóg ma swoje plany? .Wszyscy poczuliśmy się przez chwilę dziećmi, obrazem tego była wspólna zabawa w berka, w którą włączył się nawet nasz Wikariusz, a śmiech i radość były nieodłącznym elementem spotkania. Ten dzisiejszy czas pokazał nam, że jesteśmy jednością, połączoną przez KOCHANEGO BOGA, który ma swoje plany wobec każdego z nas, ale i wobec całej naszej Wspólnoty, którą jednoczy wprowadzając coraz więcej ciepła, miłości i radości. Wszystko jednak było możliwe dzięki wspaniały ludziom, którzy tworzą naszą wspólnotę, m.in. Państwu Kaleta, Firmie GS KCYNIA oraz Piekarni Rodzinnej Dalke, za życzliwość składamy pełne miłości Bóg zapłać!