W drogę z nami wyrusz Panie-wielka niespodzianka dla całej wspólnoty- wizyta grupy motocyklistów w dniu święcenia pojazdów.

20160724_125238 W niedzielę 24 lipca w naszej Parafii zgodnie z tradycją po każdej Mszy Świętej zostały poświęcone motocykle, samochody, wszelkiego rodzaju pojazdy z uwagi na przypadające w poniedziałek 25 lipca Święto Kierowców, których Patronem jest św. Krzysztof.

            Na Mszy Świętej o godz. 11:30 mieliśmy zaszczyt gościć grupę motocyklistów, którzy przyjechali do nas z bydgoskiego Fordonu, a ponadto z takich miejscowości jak: Niwy, Osielsko, Branica, Koszary.

             Eucharystia wyjątkowa- której przewodniczył ks. Marek– nie tylko dlatego, że zostaliśmy zaskoczeni obecnością grupy ludzi, którzy przejechali wiele kilometrów, aby poświęcić  swoje pojazdy, całe swoje życie i przeżyć ten czas z Bogiem i naszą wspólnotą, ale też dlatego, że dwa motocykle zostały wprowadzone do Kościoła, aby były jeszcze bliżej Pana, bo człowiek prowadzi tylko pojazd, ale przez całe swoje życie to on jest prowadzony właśnie przez Boga.

           Niesamowite jest, że najmłodszy ?motocyklista? miał 6 lat i pielęgnuje swoją pasję już od roku, jeżdżąc z rodzicami. Ponadto jedną z przybyłych motocyklistek , Pan Bóg pokierował w tym wyjątkowym dniu jeszcze bliżej Ołtarza, aby odczytała Słowo Boże.20160724_125344

          Warto podkreślić, że Ewa i Arek- rodzeństwo z grupy motocyklistów jadą z nami na Światowe Dni Młodzieży w Krakowie. Już dziś cieszymy się, że Bóg kieruje do naszej wspólnoty nowe osoby, abyśmy mogli razem o Nim świadczyć.

          Poświęciliśmy swoje pojazdy, swoje życie i po raz kolejny daliśmy świadectwo, że głęboko wierzymy w to, że Bóg jest Kierowcą naszego życia i to Jemu oddajemy każdy kilometr, dokładnie tak jak dziś oddaliśmy Mu siebie i swoje pojazdy.