W dziękczynieniu Bogu za tegoroczne plony- Msza dożynkowa w naszej parafii.

W niedzielę 6 września na Mszy Świętej o godz. 11:30 gospodarze wsi przynależnych do naszej parafii złożyli DSC_0004przed ołtarzem wieńce, składające się z plonów zebranych podczas tegorocznych żniw, które przed rozpoczęciem Eucharystii zostały poświęcone przez ks. Proboszcza.  Zostały one potem uroczyście przeniesione przed ołtarz i tam już pozostały na znak dziękczynienia Bogu, za Jego obfite dary w postaci różnego rodzaju zbóż.

Dożynki, a mówiąc ściślej Święto Plonów to bardzo ważny dzień w życiu każdego rolnika, ponieważ jest to moment ukończenia prac polowych, to podsumowanie wielu godzin ciężkiej pracy i jej końcowy efekt.

DSC_0002               Jednak każdy kto zgromadził się na Eucharystii ma świadomość tego, że te zebrane plony to dar samego Boga. To pokarm dla nas ludzi, żyjących tu na ziemi. Dlatego tak ważne jest zakończenie żniw właśnie Eucharystią, ponieważ praca rąk ludzkich sama w sobie nie przyniosła by żadnego efektu, gdyby nie dar Boga-Siewcy, który daje zaczątek w postaci ziaren. Bóg od zawsze zsyła nam pożywienie, oprócz swojego Ciała, którym karmi nas w Komunii Świętej, obdarza nas corocznymi, obfitymi plonami, abyśmy mogli tutaj na ziemi przetrwać każdy dzień, podążając tą ziemską wędrówką do Niego.