„W naszym życiu nic poza Bogiem nie jest trwałe…”- podziękowanie za 8-letnią posługę Ks. Proboszcza

64459883_341923346474183_7236942610118475776_nW środę 19 czerwca Mszą Świętą o godz. 18;00 żegnaliśmy figurę św. Michała Archanioła, której peregrynacja miała miejsce w naszej parafii. Podczas tej szczególnej Mszy Świętej dziękowaliśmy także za 8-letnią posługę w naszej parafii ks. Proboszczowi Tomaszowi. Dziękowały wspólnoty, rodziny, dzieci, Liturgiczna Służba Ołtarza, Regionalny Zespół Pałuki, obecny Wikariusz oraz każdy ,kto chciał wyrazić swoją wdzięczność dobrym słowem. Po pierwsze za ten czas służby Bogu i drugiemu człowiekowi, za zrealizowane remonty wnętrza naszej świątyni, za wszystkie owoce kapłańskiej pracy Ks. Proboszcza.  „Aby być księdzem najpierw trzeba być człowiekiem” . Dziś jesteśmy wdzięczni Bogu za to, że postawił jako Pasterza naszej Parafii Kapłana, który zawsze był otwarty na działania drugiego człowieka, który okazywał ogrom cierpliwości, nie narzekał, nie zwracał na siebie uwagi, a z wielką cichością wypełniał swoje powołanie, które otrzymał od Boga.

64526225_430263297824738_7865254574146191360_nPo licznych podziękowaniach ks. Proboszcz wyraził wdzięczność za ten czas, który był Mu dany z nami spędzić. Jak sam powiedział: „Robiłem to, co potrafiłem, robiłem tak jak potrafiłem najlepiej. Czas szybko upływa, jeszcze pamiętam doskonale przeprowadzkę do Kcyni, a już idę dalej. Taka jest nasza kapłańska posługa”- dodał. Ks. Proboszcz.Podziękował obecnemu Wikariuszowi, a także tym, z którymi miał okazję współpracować. Podziękował wspólnotom, które powstały i tym, które już działały. Podziękował tym wszystkim, z którymi miał okazję współpracować. „Teraz idę dalej, na nową Parafię, obiecaliście odwiedziny to zapraszam, drzwi są dla Was otwarte”- tymi słowami zakończył.

„Poza Bogiem nic nie jest trwałe”. Nasze życie przemija, zmieniają się w nim ludzie, zmieniają się miejsca, kończą się znajomości, ale jedna jest trwała, jest nierozerwalna to relacja z Bogiem- z naszym najlepszym przyjacielem. Tej relacji życzymy Księdzu Proboszczowi w nowym miejscu, w którym będzie posługiwał, otaczamy modlitwą i wierzymy, że z Bogiem dojdzie do Nieba!

Przypominamy, że ks. Proboszcz pełni posługę w naszej parafii do soboty, a od niedzieli 23 czerwca posługę rozpoczyna ks. Zbigniew Grzegorzewski. Otoczmy modlitwą naszych Kapłanów, bo to jej potrzebują najbardziej!