W ra­dości i w po­koju, niosę mój krzyż codzienności… piękno Adoracji przy Krzyżu

Dziś przypada Święto Podwyższenia Krzyża Świętego. Z tej okazji w naszej parafii odbyła się Adoracja poprowadzona przez ks. Marcina. Piękny czas, przeżyty w skupieniu, z muzyką w tle, w ciszy swojego serca, z Jezusem, który umarł na Krzyżu za mnie..i za Ciebie…

Krzyż jest niezastąpionym symbolem miłości- Bożej miłości, bo to na Nim objawiła się bezinteresowna Miłość naszego Pana i Zbawiciela- Jezusa, który z miłości do człowieka oddał swoje życie.

Podczas Adoracji ks. Marcin przytoczył piękne słowa uświadamiające nam, że na Krzyżu zostały „zniszczone” wszystkie nasze słabości, na Nim zostały złożone wszystkie nasze cierpienia i trudy. Ciężar tego wszystkiego poniósł za nas Chrystus. „Jak śmierć bowiem potężna jest miłość”. Ta dzisiejsza Adoracja uświadomiła nam, że Miłość Boga do człowieka była i jest dużo potężniejsza niż śmierć. On z Miłości do mnie i Ciebie oddał życie…umarł abyś Ty mógł żyć…i cały czas na Ciebie czeka…szuka Ciebie…czekał na Ciebie dziś, ale będzie szukał dalej…bo Cię kocha….

Krzyż….to…Miłość41765503_2082130078504253_4432887122600394752_n

Miłość…to…Bóg

Bóg…to…człowiek

Człowiek…to..życie…

Życie człowieka pełne jest trudu i cierpienia…i dlatego sam nie dasz rady…Twoje cierpienia Jezus złożył na Krzyżu…dał Ci miłość i pragnie tylko abyś szedł z Nim przez życie…

Na Krzyżu został wyśmiany i opluty przez szyderców, nie wybawił samego siebie, zniósł apogeum cierpienia aby wybawić Ciebie….nie pozwól aby cierpiał z tęskoty za Tobą!