Weź krzyż swój i pójdź za Chrystusem, który zaprasza Cię na kolejną Ekstremalną Drogę Krzyżową!

Czas Wielkiego Postu w którym trwamy upływa nieubłaganie, wielkimi krokami zbliża się więc  nasza parafialna EKSTREMALNA DROGA KRZYŻOWA na którą już pragniemy Was wszystkich serdecznie zaprosić.

Tegoroczna Ekstremalna Droga Krzyżowa zaplanowana jest na piątek 23 marca i rozpocznie się wspólną Eucharystią o godz. 18.00, po której bezpośrednio wyruszymy w drogę, podczas której przyjrzymy się doświadczeniu Krzyża w naszym życiu.

Trasa pozostaje taka sama jak dotychczas i wyniesie ok. 8 km. Ulicami naszego miasta udamy się w stronę dworca kolejowego, później przejdziemy odcinek torami kolejowymi, z których zboczymy na dróżki polne. Naszą Drogę Krzyżową zakończymy przy Krzyżu w Tupadłach, a dzięki życzliwości mieszkańców i sołectwa uwieńczymy ją wspólnym posiłkiem w świetlicy w Tupadłach, gdzie będzie czekała na nas również mała niespodzianka.

Dlaczego warto?

Św. Jan Paweł II mówił : Miłości bez Krzyża nie znajdziecie, a Krzyża bez Miłości nie uniesiecie.

Jezus- Twój Zbawiciel umarł za Ciebie na Krzyżu z MIŁOŚCI. Teraz zaprasza Ciebie, abyś wziął Krzyż swojego życia na ramiona i to w Nim tej Miłości szukał. Pragnie abyś razem z Nim wyruszył w drogę. Nie każe Ci iść sam. Nigdy Cię nie zostawił! Nie każe abyś tej Miłości szukał sam- On Ci ją daje- kładzie przed Tobą Miłość, pozostawioną na Krzyżu. Miłość, która zwyciężyła nawet śmierć.

Jezus-Twój Zbawiciel pragnie, abyś razem z Nim wyruszył drogę trudną, pełną bólu, cierpienia i łez, abyś razem z Nim mógł cieszyć się radością Zmartwychwstania.

Jezus- Twój Zbawiciel, który jest DROGĄ, PRAWDĄ i ŻYCIEM zostawia dziś krótki list dla Ciebie:

????????????????????????????????????

Kochany Przyjacielu, Ty wiesz, że jesteś moim najukochańszym dzieckiem…wiesz, że tęsknię za Tobą…

Dlatego dziś pragnę zaprosić Ciebie, abyś razem ze mną wyruszył w DROGĘ….

Bo chcę abyś podczas tej DROGI przypomniał sobie jedyną PRAWDĘ, którą po raz kolejny chcę Ci przekazać….

Że ja „pogardziłem” własnym ŻYCIEM, które złożyłem w ofierze na Krzyżu z MIŁOŚCI do Ciebie….bo nie wiem, czy wiesz, ale ja umarłem, abyś Ty mógł żyć. Nie wiem czy wiesz, ale dziś zapraszam Cię na tą Drogę Krzyżową, bo chcę abyś poszedł za mną, abyś ukojenie każdego napotkanego bólu odnajdywał w moim Krzyżu , abyś ze mną przezwyciężył śmierć i abyś razem ze mną mógł cieszyć się ZMARTWYCHWSTANIEM…

TĘSKNIĘ -TWÓJ JEZUS.

plakat_edk_2018