Wieczór chwały i uwielbienia Jezusa za nami…

W niedzielę o godz. 19.00 już po raz kolejny przeżywaliśmy w naszym Kościele koncert uwielbieniowy, tym razem pod hasłem Przyjdź i kochaj. Rozpoczęliśmy znakiem Krzyża Świętego, Kościół wypełniony był wiernymi, bardzo licznie zgromadziły się także dzieci komunijne w swoich białych albach, jako wspólnota aktywnie włączyliśmy się w śpiew, przy akompaniamencie Tomasza Januchowskiego, naszego duszpasterza oraz Grzegorza Nalewajskiego, który podczas koncertu miał swój debiut na skrzypcach.

Rozpoczęliśmy z wielką radością wychwalać naszego Pana w śpiewie, w gestach, pokazując razem z dziećmi, aby uświadomić każdemu kto przyszedł- że tylko i wyłącznie Jezus daje prawdziwą  radość życia. Następnie przywołaliśmy Ducha Świętego słowami : Swojego Ducha Panie wylej na nas dziś…Później weszliśmy w klimat pieśni uwielbieniowych– wyśpiewując Chwała Mu, Chwała Mu, Chwała Jezusowi zawsze, czy Jesteś Królem- Królem jest Bóg, wyciągaliśmy ręce do Tego, który prowadzi nasze życie, któremu zaufaliśmy i do którego ciągle przychodzimy. Już po kilku minutach czuliśmy nie tylko obecność Boga w sercu, Jezusa w drugim człowieku, ale wielką moc Ducha Świętego, którego obecności nie dało się nie odczuć- na wstępie grono wiernych siedzących w ławkach, a już po chwili stojących, wyciągających ręce, radujących się i chwalących Pana– to właśnie realny obraz obecności Ducha Świętego we wspólnocie Kościoła.

Jezus tego dnia szczególnym błogosławieństwem obdarzył dzieci– poprzez nałożenie rąk i modlitwę Kapłana nad nimi.

Podczas pieśni Jestem by kochać Cię…dzieci trzymając się za ręce zgromadziły się wokół Ołtarza, aby być jeszcze bliżej Boga i wspólnie wyznaliśmy Bogu po co tak naprawdę pojawiliśmy się w Kościele…przyszliśmy by kochać.

Duch rozpalał serca z niebywałą mocą, pobudzał nas do miłości, wzbudzał pragnienie spotkania z Żywym Bogiem– które także nastąpiło podczas koncertu, w momencie kiedy Jezus Chrystus przyszedł do każdego z nas w Najświętszym Sakramencie i przez ręce ks. Marka każdego indywidualnie pobłogosławił. Kiedy Jezus był już tak blisko nas, z nami i dla nas, padając przed Nim na kolana, powtarzaliśmy :  Panie Mój, Ty wiesz, że Cię kocham…

I nie trzeba nic więcej- kolejny koncert uwielbieniowy to mocne doświadczenie miłości i bliskości Boga dla każdego, kto odpowiedział na zaproszenie Jezusa, w którym usłyszał : przyjdź…..i kochaj.

Każdy kto doświadczył mocy działania Ducha Świętego, wie, że przyszedł do Jezusa po MIŁOŚĆ i wychodząc z Kościoła- jak podkreślił nawet sam ksiądz, ma tylko i wyłącznie jedną misję- KOCHAĆ, DZIELIĆ SIĘ MIŁOŚCIĄ, SZERZYĆ MIŁOŚĆ I ŻYĆ DLA MIŁOŚCI.

Chcemy podkreślić, że naszej wspólnocie coraz bardziej odkrywamy Ducha Świętego, który nas prowadzi i przez nas działa- właśnie dla WAS!

Mamy wielką wdzięczność względem Boga-  za to, że skierował do Was zaproszenie, a Wam- za to, że na nie odpowiedzieliście i byliście razem z nami!

Galeria zdjęć na : http://przymierze.fara-kcynia.pl/wieczor-chwaly-i-uwielbienia-jezusa-za-nami/