Wielka radość dla naszej wspólnoty- św. S. Faustyna już na zawsze w naszej Świątyni!

DSC_0007Jak wiemy  29 czerwca w Sanktuarium Miłosierdzia Bożego w Łagiewnikach uroczyście odebraliśmy relikwie św. S. Faustyny Kowalskiej. Dziś tj. w niedziele na Mszy Świętej o godz. 10:00 miało miejsce ich uroczyste wprowadzenie do naszej Fary.

Jeszcze przed Eucharystią ks. Marek uświadomił wszystkich o powadze posiadania relikwii, które od dziś będą w naszej parafii i podkreślił jak wielką czcią powinniśmy otaczać tak cenny dar Boży. Następnie wszyscy wyruszyliśmy uroczystą procesją spod plebani DSC_0023wprowadzając do naszego Kościoła relikwie św. S. Faustyny wraz z obrazem św. S. Faustyny, która została przedstawiona na nim, jako ta, która czuwa nad kcyńską Farą, trzyma ją w swych objęciach już na zawsze.

Usłyszeliśmy także życiorys tejże świętej, aby wiedzieć jak przebiegało jej życie, co się z nim wydarzyło, jak wiele św. Faustyna musiała znosić bólu, trudu, cierpienia, przez całe życie niosła ciężki ciężar krzyża. Jej droga do świętości była trudna. Św. S. Faustyna miała stygmaty, oraz została obdarzona zdolnością bilokacji.

DSC_0035W homilii ks. Marek w oparciu o obraz życia św. Faustyny mówił o świętości. Czym ona tak naprawdę jest, jak do niej dojść, jaką drogą podążać, aby ją osiągnąć. Podkreślił, że każdy z nas powinien codziennie zadawać sobie pytanie: po co żyje i dokąd zmierza. Właśnie na to pytanie znalazła odpowiedź św.  Faustyna i dlatego osiągnęła to co najcenniejsze- świętość. Ona wiedziała od zawsze dokąd zmierza. W swym dzienniczku w jedynym z zapisków rozmowy z Bogiem, był fragment o tym jak wyprasza miłosierdzie dla wszystkich ludzi. Błaga o to żeby jej ręce zawsze były miłosierne. Prosiła Boga, żeby to ją obdarzał cierpieniem, aby uchronić innych. Zawsze żyła dla drugiego człowieka i miała otwarte serce. W miłosierdziu Boga odnalazła nie tylko sens życia, nie tylko miłość, dobroć, piękno, czy szczęście, ale to w nim odnalazła drogę do świętości- misję, że musi światu przekazać istotę Bożego miłosierdzia.

Na zakończenie ks. Proboszcz poświęcił obraz przedstawiający św. Faustynę, która od dziś już ani naDSC_0121 chwilę nie zostawia bez opieki naszego Kościoła. Po Eucharystii każdy z nas mógł ucałować relikwie, oddając cześć tej wielkiej Świętej, która zamieszkała w naszej wspólnocie.

Piękna uroczystość, która uświadomiła nam,  że od dziś trzeba nam pamiętać, że posiadanie relikwii św. S. Faustyny to dla naszej wspólnoty wielka łaska, dlatego każdego dnia musimy dziękować za nią Bogu. Ponadto powinniśmy św. Faustynę otaczać szczególną łaską, modlić się za Jej wstawiennictwem o miłosierdzie Boże dla nas i całej naszej parafii dziękując Bogu za to, że tak wielka Święta zamieszkała pośród nas!