Wizyta w naszej parafii Misjonarza z Afryki

1Niespodzianką w pierwszą niedzielę Adwentu 29 listopada była wizyta w naszej wspólnocie parafialnej misjonarza, który na co dzień, prawie od 20 lat posługuje w Afryce.
Ks. Artur Bartol, salezjanin – bo o nim mowa – przybył do naszej parafii, by w czasie Mszy św. z udziałem dzieci podzielić się swoim długoletnim doświadczeniem misyjnym w dalekiej Afryce. Od 20 lat posługuje dzieciom, młodzieży i dorosłym. Pierwsze lata misyjnego posługiwania przeżył w Kamerunie, by następnie udać się do Czadu, gdzie jest ogromne ubóstwo i brak dostępu do wielu podstawowych elementów życia np. wody pitnej. Tak mówi o swoim posługiwaniu: ?Jednym z głównych problemów w mojej parafii jest ubóstwo. Nie jest łatwo wyżywić dzieci. Martwię się również o młodzież. Oni są pozostawieni sami sobie. Robimy co możemy, by im pomóc?.
W tym kontekście Misjonarz najpierw spotkał się z dziećmi w czasie Mszy św. sprawowanej wraz z ks. Markiem (kuzynem swoim). Ks. Artur poprowadził kazanie w którym podzielił się swoim doświadczeniem Afryki, a następnie odpowiadał z chęcią na pytania dzieci, które jak zwykle zaskakiwały. Czy w Afryce jest szkoła? Co dzieci jedzą? Czy pada tam śnieg? Jak wygląda Msza? I wiele innych pytań na które odpowiadał. Na koniec Mszy św. błogosławił wszystkim dzieciom i zgromadzonym.
DSC_0981 (Kopiowanie)Po Mszy św. udał się na Jarmark, gdzie spotkał się z młodzieżą i dorosłymi. W kuluarach opowiadał o swoim doświadczeniu w pracy z młodymi ludźmi. Mówił o tym, jak młodzież garnie się do szkół, pracy, jak jest chętna do wszelkiego rodzaju działań. Jednocześnie podkreślił, jak dobrze jest, że w naszej parafii jest tylu wolontariuszy Światowych Dni Młodzieży zaangażowanych dla dobra wspólnego.
Dzięki życzliwości wielu osób ojciec Misjonarz nagrał film ze swojej pracy w Afryce i wręczał parafianom i zgromadzonym na Jarmarku, a dobrowolne ofiary przyjął na rzecz swojej misji.
Za pośrednictwem naszej strony parafialnej serdecznie dziękuje wszystkim, którzy włączyli się w dzieło wspomagania misji. Prosi o modlitwę obiecując swoją w naszej intencji.
Jesteśmy wdzięczni Panu Bogu za ks. Artura, który pokazał nam wszystkim prawdziwy sens poświęcenia swojego życia dla innych na krańcach świata.

Zdjęcia z wizyty Misjonarza w galerii tutaj.