Wspólna płyta Waldka z ks. Markiem – musisz ją mieć!

Inspirując życiem – „Bóg ma swoje plany”

z2Kwietniowe wydarzenie w Kcyńskiej Farze zrobiło furorę w sieci. Już tego samego dnia filmik o ?rapującym Księdzu? został zamieszczony na wielu portalach. Spontaniczny rap Księdza Marka Januchowskiego z Parafii Św. Michała Archanioła w Kcyni z Waldkiem Sikorą (zobacz film tutaj), stał się idealnym dopełnieniem sakramentu bierzmowania młodzieży z tamtejszej parafii. Dziś możemy już mówić o czymś wielkim. Mianowicie o urzeczywistnieniu marzeń chłopaka z poprawczaka, który ma na swoim koncie swoją pierwszą płytę.

Płyta z gościnnym udziałem ks. Marka Januchowskiego miała swoją promocję podczas festynu parafialnego „Pomóżmy farze” w niedzielę, 25 maja. Trzy płyty zostały zlicytowane podczas festynu za łączna kwotę 1000 zł!
Płyta „Bóg ma swoje plana3703y” choć w bardzo limitowanej ilości, będzie dostępna w sprzedaży, od czwartku po każdej mszy św. w kościele pw. św. Michała Archanioła. Na płycie znajdziemy pięć kawałków muzycznych autorstwa Waldka Sikory. Posłuchaj jednego z nich tutaj.
Przypomnijmy film spontanicznie rapującego ks. Marka z Waldkiem Sikorą (zobacz tutaj). Media pochłonął przede wszystkim występ duchownego, jednak sam Ks. Marek Januchowski zaznacza, że w tej sytuacji najważniejszą rolę należy przypisać jego towarzyszowi, który zainicjował wydarzenie. Waldek Sikora wykazał się zdaniem księdza niezwykłą odwagą, stając przed swoimi rówieśnikami i przedstawiając im świadectwo swojego trudnego życia. Dla młodych ludzi wystąpienie niosące podobny przekaz to wyzwanie, którym nie zawsze należy się chwalić.
          Waldek Sikora jest wychowankiem Zakładu Poprawczego. Teksty jego piosenek nie należą do najłatwiejszych. a3704Odzwierciedlają prawdę o nim, jego buncie wobec świata, łamanych zasadach oraz konsekwencjach wszystkich wykroczeń. Mimo wszystko świadectwo, jakie wyraża poprzez muzykę, to przede wszystkim przestroga, dobra lekcja etyki, ale i życia. Waldek Sikora należy do grupy ludzi, którzy opierając się na własnych błędach, starają się wpłynąć na rzeczywistość, a jednocześnie rozwijać swoje pasje. To muzyka pozwala mu nieść prawdę w świat oraz kształtować siebie i innych. Jego słowa mają inspirować.
         Praca Księdza Marka z wychowankami Zakładu Poprawczego przynosi owoce w codziennym życiu. Ksiądz poprzez swoje autentyczne świadectwo życia otwiera horyzonty wiary przed wychowankami, którzy na nowo otwierają się na spotkanie Boga w swoim życiu.
Centrum Promocji i Reklamy Remedia oraz działające przy nim Studio Wanted, wychodząc naprzeciw potrzebie rozwoju młodych ludzi, nie pozostali obojętni na te wydarzenia. Wspieranie talentów, które zmieniają rzeczywistość, to domena pracowników firm. Inicjatorzy pomysłu zasponsorowali nagranie oraz produkcję płyt Waldka Sikory z gościnnym występem księdza Marka Januchowskiego. Składanka liczy pięć utworów młodego artysty. Muzyka jaką wspólnie stworzyli, odzwierciedla rzeczywistość życia w którym znajduje się nadzieja na lepsze jutro i wiara, że jest Ktoś, kto wciąż to życie prowadzi. Dla wielu odbiorców z pewnością stanie się czymś więcej niż tylko dźwiękiem.
Podczas Festynu parafialnego ?Pomóżmy farze? w dniu 25 maja, swoje muzyczne świadectwo zaprezentowali:  Waldek Sikora z ks. Markiem. Występ Waldka był wyrazem utożsamiania się z parafią, której czuje się częścią. Jednocześnie Waldek poprzez wydanie płyty dokłada swoją cegiełkę na renowację świątyni.
Materiał: powierzony

z1  z4  z3