Wyjazd na Misterium Męki Pańskiej w Dolinie Śmierci w Fordonie- zapraszamy!

58eb983e2c092_osize933x0q70h8ed9a0Już dziś pragniemy Was serdecznie zaprosić do skorzystania z wyjazdu na Misterium Męki Pańskiej w Dolinie Śmierci w Fordonie organizowanego przez naszą parafię.

Wyjazd odbędzie się 25 marca (Niedziela Palmowa) o godz. 18.00. Opłata za wyjazd jest dobrowolna, a zapisy przyjmowane są w zakrystii i w biurze parafialnym.

Teren rozgrywania akcji Misterium Męki Pańskiej to tak zwana Fordońska Dolina Śmierci, która leży w granicach Zespołu Parków Krajobrazowych Chełmińskiego i Nadwiślańskiego, w przestrzeni ukształtowanej przez naturę. Ta właśnie natura pozwala na oglądanie i słuchanie Misterium praktycznie z każdego miejsca, gwarantując doskonały odbiór.

Historia Fordońskiego Misterium sięga roku 2001, w którym po raz pierwszy wystawiono je w bydgoskiej Dolinie Śmierci. Właśnie wtedy rozpoczęła się piękna tradycja, która jest wytrwale podejmowana i kontynuowana przez coraz szersze grono zaangażowanych. Główną motywacją organizatorów jest pragnienie przywrócenia miejscu śmierci ponad 1200 obywateli miasta należnej czci i pamięci. Organizatorzy dbają, by wszystkie osoby biorące udział w przygotowaniach do Misterium, jak i odbiorcy całego widowiska, byli świadomi tragedii, jaka wydarzyła się w tym miejscu podczas II wojny światowej.

 Warto skorzystać z możliwości wyjazdu i przeżywając Misterium Męki Pańskiej przybliżyć się do cierpiącego Chrystusa. Zapraszamy!