Zapraszamy na „Piknik ze św. Michałem Archaniołem”

W niedzielę, 28 września w naszej parafii pierwsze tego typu wydarzenie, a mianowicie „Piknik ze św. Michałem Archaniołem” czyli odpust ku czci naszego patrona św. Michała Archanioła.

Suma odpustowa ku czci naszego Patrona sprawowana będzie w niedzielę, 28 września o godz. 12.00. Rozpoczniemy więc Mszą św., a po niej zaplanowaliśmy sporo atrakcji pod hasłem „Piknik ze św. Michałem Archaniołem”. Wśród nich m.in. Święto Pieczonego Ziemniaka, konkursy plastyczne dla dzieci tj. jesienny konkurs „Św. Michał z kasztanów” (regulamin tego konkursu tutaj), a także konkurs plastyczny „Jak wygląda św. Michał Archanioł” oraz konkurs wiedzy o Patronie i kcyńskiej farze, które odbywać się będą podczas trwania pikniku. Laureaci konkursów otrzymają nagrody.

Poza tym ognisko i degustacje słodkości przygotowanych przez parafian. W związku z tym nasz serdeczny apel do osób o zdolnościach kulinarnych. Ponieważ chcemy, by ten dzień był świętem nas wszystkich zwracamy się z prośbą do wszystkich parafian o zdolnościach kulinarnych z prośbą o przygotowanie placków lub innych słodkości, którymi poczęstujemy wszystkich uczestników naszego święta. Wszystkich, którzy chcą się w ten sposób włączyć w organizację prosimy o zgłaszanie się po Mszach Św. i w biurze parafialnym lub do ks. Marka do wtorku 23 września.

JUŻ DZIŚ ZAPRASZAMY DO WSPÓLNEGO ŚWIĘTOWANIA! 

plakat1