Zaśpiewali kolędy i pastorałki Narodzonemu Panu- kolędowanie przy żłóbku

dscn6833-copyJuż po raz kolejny 26-ego grudnia, w drugi dzień Świąt Bożego Narodzenia zgromadziliśmy się w przy żłóbku w naszej Świątyni na wspólnym kolędowaniu, które wraz z dziećmi poprowadził ks. Marcin.

Nie tylko nasi najmłodsi parafianie wykazali się swoimi zdolnościami wokalnymi odśpiewując szereg kolęd i pastorałek, ale także i całe rodziny odważyły się wspólnie zaśpiewać małemu Dzieciątku leżącemu w żłóbku.

Jak wspomniał ks.Marcin wspólne śpiewanie kolęd i pastorałek to piękna tradycja, którą musimy pielęgnować, bowiem ich teksty zawierają w sobie niesamowitą głębię i ukazują  wiele prawd naszej wiary.

Obraz rodzin gromadzących się na wspólnym kolędowaniu to nie tylko piękny obraz ukazujący, że nadal chcemy o tę tradycję dbać, ale to także obraz jedności naszej wspólnoty parafialnej, która pragnie razem radować się Nowonarodzonym Panem-Jezusem Chrystusem.

Na zakończenie dzieci systematycznie uczestniczące w Roratach zostały nagrodzone upominkami i z  Bożym błogosławieństwem  udaliśmy się do swoich domów, aby dalej cieszyć się z narodzin naszego Zbawiciela.